Пятница, 03.05.2024, 20:46

«Сватівщина – славний край козацький»

Сини Твоєї Батьківщини,

В них сила духу непоборна!

Козацтво – слава України,

Це гордість наша всенародна!

У нашій країні багато пам'ятних дат, та 14 жовтня – особливий день в історії України. Саме в цей день весь  християнський світ славить Пресвяту Богородицю. Для українців це свято і християнське, і національне, бо водночас ми відзначаємо День Українського козацтва. Це свято є символом нерозривного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них. Цим зумовлено рішення встановити День захисника України саме 14 жовтня, який має стати святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Напередодні цього свята у КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ст..-гімназія» відбулося засідання круглого столу «Сватівщина – славний край козацький», яке підготували і провели учні 9-10 класів разом зі своїми класними керівниками Чумак О.О., Стешенко Н.М., Стадніковим О.П. На зустріч завітали почесні гості:  Ірха Юрій Сергійович – заступник голови Громадської ради при Сватівській РДА; Давиденко Олександр Вікторович – отаман полку «Сватове-Січ» козацького товариства «Академія козацтва» в Луганській області; Дубов Андрій В’ячеславович, офіцер військової комендатури міста Сватове; Климкович Сергій Анатолійович, сержант військової комендатури; Євтушенко Світлана Вікторівна – директор НВК, Василевська Олена Василівна та Пархоменко Анна Юріївна – заступники директора закладу. Також на засіданні круглого столу були присутні представники Сватівського РВ кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України в Луганській області інспектори Татарінцева Т.С, Калоша В.Г. та соціальний фахівець Івлєва Т.М. Вони завітали на захід разом із двома неповнолітніми, засудженими до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Під час зустрічі десятикласниці Коростильова А., Люба Г., Девдюк Є., Харченко А. розповіли присутнім про День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День УПА та День захисника України, які відзначаються саме 14 жовтня. Переглянули відеоролики, вшанували подвиг славних захисників хвилиною мовчання. Гості, які брали участь у засіданні круглого столу, поділилися з гімназистами, що для кожного з них означає дата – 14 жовтня, чим сьогодні займаються особовий склад  військової комендатури та козаки полку «Сватове-Січ», які плани на майбутнє. Ірха Ю.С. наголосив на тому, що патріотизм виховується, перш за все, в кожній родині, і кожен старшокласник повинен визначитися з тим, чи бажає він захищати рідну землю, жити у вільній та незалежній державі. Давиденко О.В. розповів про службу за контрактом та поділився враженнями від поїздки на Львівщину, де цього року команда юних сватівчан взяла участь у військово-патріотичній грі «Ігри нескорених». Євтушенко С.В. привітала присутніх зі святом і наголосила, що гімназисти завжди беруть участь у конкурсах, різноманітних спортивних  змаганнях, мають всеукраїнські та світові перемоги в різних видах спорту; побажала всім миру, злагоди, здоров’я, успіхів. Наприкінці зустрічі діти подякували гостям, подарували сувеніри та листівки.

Любов до свого народу починається зі знання традицій, обрядів, звичаїв, історії. Оскільки в героїчному минулому і героїчному сьогоденні найбільше виявляється національний характер народу, його душевна краса, його талант, то такі сторінки історії особливо хвилюють і наповнюють нас гордістю.

Люба Ганна, учениця НВК

«  Май 2024  »