Суббота, 27.04.2024, 09:20

ВИТЯГ з ПРОТОКОЛУ  засідання педагогічної ради

16.10.2020 рік   № 2

м. Сватове

Порядок денний.

Визначення платформи для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Визначення переліку освітніх компонентів, тем освітніх програм, видів навчальних занять для організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Про призначення особи, відповідальної за організацію та впровадження навчання з використанням дистанційних технологій в закладі освіти.

Про призначення особи (осіб), відповідальної за технічний супровід організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в закладі освіти.

Про  визначення видів здійснення контролю в закладі освіти за проведенням занять з використанням технологій дистанційного навчання та оцінювання досягнень здобувачів освіти (необхідно виробити єдині підходи щодо оцінювання результатів навчальних досягнень здобувачів освіти). Про організацію зворотнього зв’язку із здобувачами освіти із визначенням месенджерів.

16 жовтня 2020 року набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затверджене наказом МОН України від 08.09.2020 № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.09.2020 за № 941/35224.

Положення передбачає, що під час дистанційного навчання обов’язково мають враховуватися інтереси учнів:

• організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

• заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в навчальному процесі;

• для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів: телефонного, поштового зв’язку, або індивідуальних консультацій з дотриманням протиепідемічних заходів;

• організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотримання вимог санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо;

• організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах робочого часу педагогічних працівників закладу освіти;

• у межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначає механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти, спосіб, у який керівник закладу здійснює контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалює педрада.

ВИРІШИЛИ:

Інформацію взяти до відома.

Опрацювати Положення про дистанційне навчання.

Під час організації освітнього процесу з  використанням технологій дистанційного навчання використовувати платформи платформи Google Клас, ZOOM, Всеосвіта, На урок тощо.

Розробити плани роботи на період дистанційного навчання у відповідності до тижневого навантаження та адаптувати розклад своїх занять з метою недопущення перенавантаження учнів.

Забезпечити засвоєння учнями навчального матеріалу за рахунок самостійного опрацювання та частково дистанційного навчання (соцмережі, месенджери, телефонний звʼязок), організувати щоденне навчальне спілкування з учнями, здійснювати індивідуальну допомогу учням через телефонний звʼязок, мобільні додатки, а також надавати завдання учням у групі Viber тощо у відповідності до розкладу навчальних занять.

Вчителям інформатики розмістити інформацію щодо організації дистанційного навчання на сайті закладу.

За можливістю впроваджувати в освітній процес змішане навчання  з дотриманням протиепідемічних правил.

ВИРІШИЛИ:

2.1. Виконання освітніх програм закладу освіти провести шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання в синхронному або асинхронному режимі  та з дотриманням календарно-тематичного планування.

ВИРІШИЛИ:

Призначити відповідальними за відповідальної за організацію та впровадження навчання з використанням дистанційних технологій в закладі освіти ЗДНВР Василевську Олену та Канівець Інну.

ВИРІШИЛИ:

Призначити відповідальними за  технічний супровід організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в закладі освіти вчителів інформатики Бикову Марину та Гниловщенко Наталію.

5. ВИРІШИЛИ:

5.1. ЗДНВР Василевській О. здійснювати моніторинг  за проведенням занять з використанням технологій дистанційного навчання.

Вчителям 1-х – 3-х класів здійснювати формувальне оцінювання, вчителям 4 - 11 класів – поточне та тематичне оцінювання відповідно до критеріїв оцінювання знань та вмінь учнів.

Здійснювати зворотній зв’язок з використанням таких видів зв’язку, як  електронний щоденник у Google Клас, електронна пошта, смс-повідомлення, повідомлення в одному з месенджерів, повідомлення по телефону тощо. При відсутності швидкісного інтернету у здобувачів освіти організувати асинхронний режим освітнього процесу з ними та використовувати необхідні онлайн-ресурси, мобільний телефонний зв’язок, а при його відсутності – поштове листування.

До уваги учнів та батьків!

У зв’язку з впровадженням у навчальному закладі дистанційного навчання  (наказ №16-аг від 07.10.2020р. ) заклад з 08.10.2020 р.  переходить на навчання, під час якого здобувачі освіти не відвідують навчальний заклад.

Освітній процес відбувається відповідно до звичайного розкладу занять    у синхронному або асинхронному режимі. Завдання та форми проведення уроків класоводи та класні керівники розміщують у відповідних класних групах на платформах Google Classroom або Viber.

Для тих, хто немає можливості використовувати інтернет-ресури, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів: телефонного, поштового зв’язку, або індивідуальних консультацій з дотриманням протиепідемічних заходів.

«  Апрель 2024  »