Суббота, 04.05.2024, 01:27

Державний символ

Державний Гімн України – офіційна урочиста пісня, що поряд із Державним Гербом і Державним Прапором символізує державу і є одним із атрибутів державності країни. Гімн виконується на початку офіційних зустрічей на вищому рівні, під час проведення урочистих зборів, мітингів, спортивних змагань.

Цього року виповнюється 200 років із дня народження Михайла Вербицького, одного із перших композиторів-професіоналів Галичини. У 1863 році він написав музику на вірші Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», яка нині відома як Державний Гімн України. М. Вербицький — яскравий представник національної композиторської школи. Його творчому стилю властиве поєднання загальноєвропейських музичних традицій із суто національними. За таким принципом створено й пісню «Ще не вмерла Україна».

Учні КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ст. - гімназія» з нагоди цієї річниці зібрали цікавий матеріал, випустили стіннівки, провели години спілкування, тематичну лінійку, усний журнал, засідання круглого столу, під час яких познайомилися із життєвим шляхом відомого українця Михайла Вербицького, історією створення нашого державного символу. Учні 7-х класів разом зі своїми класними керівниками Чумак О.О. та Стешенко Н.М. завітали до Сватівського краєзнавчого музею, де працівники провели пізнавальну екскурсію. А ще на юних гімназистів чекала цікава зустріч із командиром саперної бригади Сєровим Дмитром Валентиновичем, який зараз проходить службу в нашому місті. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю. Виховувати патріотизм потрібно з дитинства, поєднуючи виховання любові до найближчих людей з формування такого самого ставлення і до державних символів, одним з яких є наш Гімн.

«  Май 2024  »