Напередодні Різдва група учнів КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ст.-гімназія» разом із вчителями вирушили у цікаву подорож. Проїхавши через всю Україну та подолавши відстань у 1200 кілометрів, ми опинилися в казковому Львові, що має багатовікову історію та в якому переплелася культура різних народів. У Львівській області є безліч цікавих туристичних об’єктів. Великою популярністю користуються замки Львівщини, які непогано збереглись та розташовані на невеликій відстані один від одного. Графік екскурсій був дуже насичений, тому одразу того ж ми поїхали у передмістя за маршрутом «Золота підкова».
Перша зупинка – величний Олеський замок, який є одним із найстаріших в Україні, що збереглися до наших днів. Його стіни пам’ятають набіги татарських орд, атаки війська Богдана Хмельницького, боротьбу претендентів на польський престол, пожежі і навіть землетрус. Сьогодні тут є музей із безліччю унікальних експонатів. Далі відвідали Підгорецький замок – один із найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Палац ще називають «польським Версалем». Зараз проводиться його реконструкція, тому, на жаль, в середину ми не потрапили, але помилувалися чудовими видами, а також побачили гарний костел Святого Йосипа XVIII століття, побудований як усипальниця для власників маєтку.
Остання зупинка екскурсії – Золочівський замок. Це унікальна пам'ятка історії та оборонної архітектури ХVII століття, розташована на околиці міста Золочів, в 66 кілометрах від Львова. Одним із найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи, датовані кінцем XIV – початком XV століття, поки що не прочитані. На одному із трьох каменів є висічене зображення тернового та квіткового вінків. Неможливо передати почуття, які охоплюють у таких старовинних місцях. Ми бачили величні картини грандіозних розмірів, меблі та предмети побуту, якими користувалися королі, і навіть справжній трон. Було враження, що ми перенеслися в інше століття, величне, загадкове та вражаюче.
Наступного дня нас чекала автобусна екскурсія. Ми побачили безліч цікавих пам'яток архітектури та почули неймовірні історичні факти. Здавалося, кожна будівля у Львові має свою неповторну історію. Побували в Соборі Святого Юра, який вважається візитною карткою міста і є культовою спорудою не тільки для греко-католиків, але і для всього християнського світу, є перлиною архітектури. Відвідали історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар», що простягнувся на 40 гектарів. Там є понад 300 тисяч поховань, встановлено півтисячі скульптур і барельєфів. Саме тут поховані багато відомих людей: Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Марія Конопницька, Іван Крип’якевич, Ірина Вільде, Ігор Білозір, Віктор Чукарін та інші. Це місце примусило задуматися про вічне.
Ще одна зупинка – Високий Замок. Найвища точка міста, де відкривається приголомшливий вид на старовинну архітектуру та безкраї простори. Аби підійнятись сюди, потрібно подолати понад 123 метри. Це дуже важко, та захоплюючий краєвид того вартий. Потім ми гуляли центральними вуличками Львова, фотографувалися біля пам'ятника Данилу Галицькому, були у Львівській копальні кави та майстерні шоколаду, де купили смачні подарунки своїм близьким.
В останній день перебування у Львові нам запропонували пішохідну екскурсійну мандрівку «Австрійський Львів». Австрійський період в історії Львова тривав майже 150 років. За цей час було кардинально змінено архітектурне обличчя міста. І зміни ці вийшли на краще. Під час екскурсії нас чекало знайомство з казковим палацом Потоцьких, Львівським національним університетом імені І. Франка. Екскурсія також проходила центральними площами Львова (площа Адама Міцкевича, площа Ринок) і проспектами Тараса Шевченка та Свободи.
На жаль, три дні промайнули дуже швидко і нам треба було повертатися додому. Та за цей час ми зрозуміли, що Львів – особливе місто, покидаючи його, ми вже мріяли повернутися, щоб знову відчути дух старовини, який огортає місто, незвичайний смак кави та шоколаду, походити бруківкою, розглядаючи різноманітні будівлі та поспілкуватися з привітними та гостинними львів'янами.
Білоцерківська Марія, Пономарьова Єлизавета,
учасники подорожі
|