Головна » 2017 » Березень » 22 » Великому Кобзареві присвячується
09:52
Великому Кобзареві присвячується

Великому Кобзареві присвячується

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.  Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

До 203-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря у КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ст.-гімназія» було проведено ряд заходів. Учні 8-А класу разом із ЗДВР Пархоменко А.Ю. підготували тематичну лінійку «Шевченкове безсмертя». Бібліотекар Славінська Л.І. запропонувала гімназистам виставку тематичної літератури «Тарас Шевченко і сучасність». Під час виховних годин «Гордість України – Т.Г. Шевченко» (8-Б), «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (5-А), тематичного уроку  «Життєвими шляхами малого Тараса» (4-А) бесіди «Незабутній Шевченко» (7-А, 7-Б) діти згадували етапи життя і творчості Шевченка, читали його поезії, переглядали мультимедійні презентації та репродукції відомих картин Великого Кобзаря. Цікавим і пізнавальним став перегляд художніх та документальних фільмів про Т.Г. Шевченка і випуск стіннівок «Шляхами Т.Г.Шевченка» (6-Б клас). Під час тематичної вікторини «Шевченкіана» учні 9-Б класу вгадували поетичні твори за підказками, брали участь у конкурсах «Бліц-опитування», «Крилате слово Кобзаря», «Шевченко. Доля. Муза», зачитували уривки і називали поезії Шевченка. У день народження Тараса Григоровича гімназисти взяли участь в акції «Шануймо рідну мову», під час якої зробили селфі біля пам’ятника Кобзарю та записали відео віршів Шевченка. У березні заплановано взяти участь в акції «Садок Кобзаря», під час якої на території НВК дітьми та вчителями буде висаджено кущі троянд.

Отже, голос Шевченка ми чуємо скрізь, ми відчуваємо його присутність, тому  і не дивно, що Тарасу Григоровичу не байдужою є й Україна сьогодні. В нелегкі сьогоднішні часи ми особливо часто повертаємось і припадаємо до джерела його невичерпної творчості. Скільки літ минуло, а вона й досі не втратила своєї гостроти і злободенності.         Актуальність Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом.        Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння.

 

Прес-центр НВК

Переглядів: 35 | Додав: gimnaziumsvatovo | Теги: Прес-центр НВК | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: