Пятница, 19.04.2024, 16:35

«Проба пера» юних гімназистів

21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Члени гуртка «Юнкор» учні 10-А класу НВК Сватівська ЗОШ І ст.- гімназія Гайдидей Аліна, Латашевич Яна та одинадцятикласники Деркач Артем, Ротау Ангеліна та Харченко Дар’я   взяли участь в обласному творчому конкурсі «Проба пера»,  присвяченому саме цій даті. Напередодні  Дня мови гімназисти отримали запрошення від організаторів конкурсу і разом із вчителем української мови та літератури Стешенко Н.М. відвідали  Лисичанський педагогічний коледж, де і проходив фінал цього інтелектуального марафону.

День видався насиченим, цікавим, багатим на враження та інформацію. Після реєстрації юні конкурсанти мали змогу ознайомитися із коледжем, побувати в музеях історії ЛПК та  «Молода Гвардія», де  переглянули історичні сторінки створення й діяльності підпільної молодіжної організації.

Потім конкурсантів запросили до  святкової зали, де їх привітали почесні гості та організатори свята. Це  директор педагогічного коледжу Мінєнко Галина Миколаївна; поетеса,  член Національної спілки письменників України, голова журі Ганна Андріївна Гайворонська; лисичанська поетеса, переможниця фестивалю «Срібні дзвони» Проневич Алла Олександрівна, викладачі кафедри філології ЛПК. Почесні гості вітали юних літераторів, читали власні вірші, розповідали цікаві історії з власного життя, бажали учасникам успіхів і перемог.

Наступною частиною зустрічі була робота конкурсантів у групах за номінаціями (гімназисти представили свої творчі доробки у номінації «Гостре перо публіциста»)

Кожен із учасників представляв свою творчу роботу, розповідав по себе та ставлення до порушеного питання. Спілкування та обстановка були теплими, невимушеними. Доки журі підбивало підсумки, учасники  переглянули відеофільм про історію коледжу, отримати інформацію з профорієнтації. А вчителі мали можливість поспілкуватися та поділитися досвідом своєї роботи.

Нарешті – оголошення переможців. Серед 93 учасників конкурсу найкращих визначали за трьома номінаціями «»Поезія», «Проза», «Гостре перо публіциста». Гімназисти  отримали сертифікати учасників обласного творчого конкурсу, газету «Студмікс» та буклети  з інформацією про Лисичанський педколедж у подарунок, а Харченко Дар’я посіла почесне друге місце у своїй номінації. До речі, це не  перша перемога дівчини  у таких конкурсах, вона неодноразово ставала переможницею  «Золотого диктофону»

Для гімназистів ця поїздка була цікавою, пізнавальною, старшокласники мали змогу поспілкуватися із письменниками  та поетами Луганщини, виступити перед своїми ровесниками.  Висловлюємо слова щирої подяки начальнику відділу освіти Мазурко Ірині Анатоліївні, директору НВК Євтушенко Світлані Вікторівні, вчителю Стешенко Наталії Миколаївні, водію Деркачу Віталію Васильовичу за організацію подорожі.

Гайдидей Аліна, учениця 10-А класу НВК, учасниця конкурсу

Переглядів: 784 | Додав: gigadmin | Рейтинг: 5.0/11