Пятница, 19.04.2024, 01:39

У минулому на долю нашої країни випало багато випробувань. Україна не раз піднімалася з колін. Терновим шляхом дійшла вона до сьогоднішніх днів.21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, український уряд радикально повернув курс держави від євроінтеграційного до курсу, спрямованого на розвиток співпраці з державами-членами СНД.30 листопада обурена таким рішенням уряду молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві, всіляко підкреслюючи мирний характер своєї акції. Невдоволення підтримують по всій Україні. Це був початок Революції Гідності. Та злочинна влада вчинила замах на мирний протест, на загальноєвропейські цінності.Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції і у важкому стані потрапили до лікарень, а доля багатьох з них невідома і до сьогодні.

Події у Києві 18-20 лютого стали фінальним і найбільш драматичним етапом революції: влада віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. Майдан оточили з усіх боків, взяли у щільне кільце. Та люди не здавалися. Співали Гімн. Зі сцени лунали молитви, патріотичні пісні.

Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»

Саме про трагічні події Майдану і йшлося цієї п’ятниці на урочистій лінійці у КЗ «НВК Сватівська ЗОШ І ст.-гімназія». Цей захід-реквієм підготували учні чергового 7-А класу разом із заступником директора з виховної роботи Василевською О.В. Гімназисти переглянули відеофрагменти, присвячені подіям  тих лютневих днів, прослухали поетичні рядки. Звучала «Пливе кача», що стала своєрідним гімном Небесній Сотні. Запалили свічі і хвилиною мовчання вшанували учні та вчителі НВК усіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої України!

Небесна Сотня – то в серцях вогонь.

Він гаряче палав за Україну.

Віднині тихим співом заспокой

Ти, земле рідная, свою дитину.

Небесній Сотні шана й молитви,

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий Боже, освяти.

І в мирі, Господи, прийми до себе.

Переглядів: 371 | Додав: gigadmin | Дата: 19.02.2016 | Коментарі (0)

«  Февраль 2016  »